Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Президент України Володимир Зеленський схвалив Указ № 584/2019, яким затвердив положення про Комісію з питань правової реформи і її персональний склад.
Комісія є консультативно-дорадчим органом при Президентові України.
Комісія, зокрема, забезпечує розроблення та внесення Президентові України узгоджених пропозицій з питань вдосконалення правової системи України з урахуванням сучасних викликів та потреб демократичного суспільства і готує та узагальнює пропозиції стосовно змін до Конституції України, законодавства про організацію судової влади, здійснення правосуддя та статус суддів, законодавства про кримінальну відповідальність та кримінального процесуального законодавства, а також стосовно розвитку юридичної освіти, реформування органів правопорядку.
Окрім того, Комісія напрацьовує правові засади щодо створення умов для реінтеграції в єдиний конституційний простір України тимчасово окупованих територій та населення, що на них проживає.
Склад Комісії формується з числа фахівців у галузі права, які мають високу кваліфікацію і значний досвід роботи у цій галузі, у тому числі провідних вчених, представників міжнародних організацій та всеукраїнських громадських об'єднань, діяльність яких спрямована на захист прав людини і основоположних свобод.
Комісія утворюється у складі двох співголів та інших членів Комісії, які беруть участь у її роботі на громадських засадах і на безоплатній основі. Персональний склад Комісії затверджує Президент України.
У складі Комісії з числа її членів утворюються робочі групи з питань: підготовки пропозицій щодо внесення змін до Конституції України; розвитку законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя; розвитку кримінального права; реформування кримінальної юстиції; розвитку юридичної освіти і реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Визначено, що співголовами Комісії є заступник Керівника Офісу Президента України, співголова Комісії Руслан Рябошапка і професор кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Михайло Буроменський (за згодою).
Джерело: Українське право