Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
09.08.2018 року близько 22 години 30 хвилин неповнолітній обвинувачений Н., перебуваючи спільно з неповнолітнім свідком К. та знаходячись в с. Весела Долина, Глобинського району Полтавської області, на ґрунті раніше виниклих особистих неприязних відносин, наніс потерпілому К. множинні удари руками та ногами в область голови та тулубу потерпілого, від яких останній, задньою частиною тіла, впав на узбіччя відносно проїжджої частини вищезазначеної вулиці.
Далі, в цей же день та час, обвинувачений О. проїжджаючи на велосипеді по вулиці села, зупинився та після з’ясування у обвинуваченого неповнолітнього Н. та у неповнолітнього свідка К. обставини побиття потерпілого К., приєднався та наніс потерпілому К., який перебував у горизонтальному положенні, множинні удари руками та ногами в область голови та тулубу потерпілого, при цьому обвинувачений О. супроводжував свої дії на пригнічення волі потерпілого К. та позбавлення можливості здійснювати активні дії щодо захисту своїх прав від протиправного посягання на життя та здоров’я.
Крім цього, обвинувачений О. не зупиняючись на досягнутому, з метою спричинення тілесних ушкоджень потерпілому К. на місці скоєння злочину, знайшов мотузку, яку в подальшому зав’язав навколо частини статевого органа потерпілого К., який в цей час, перебував у горизонтальному положенні та наказав неповнолітньому свідку К. смикати за кінець мотузки прив’язаної до частини органа потерпілого К.
Неповнолітній свідок К. виконуючи вказівку обвинуваченого О. смикнув за мотузку, в результаті чого мотузка відв’язалася, при цьому потерпілому не заподіявши тілесних ушкоджень.
Далі, обвинувачений О. продовжуючи свої протиправні дії по відношенню до потерпілого К., маючи намір на заподіяння тілесних ушкоджень потерпілому, повторно, зав’язав мотузку навколо частини статевого органа потерпілого, який в цей час, перебував в горизонтальному положенні задньою частиною тіла на узбіччі проїжджої частини вулиці.
Обвинувачений О. за допомогою мотузки, яка була зав’язана навколо частини статевого органа потерпілого К., який знаходився безпорадному стані, підняв частину тіла потерпілого, яке перебувала у горизонтальному положенні відносно узбіччя вулиці, передав мотузку неповнолітньому обвинуваченому Н., при цьому наказав прив’язану мотузку навколо частини статевого органа потерпілого К. тягти в гору.
Далі, неповнолітній обвинувачений Н. під час виконання наказу обвинуваченого О. тримаючи мотузку, яка була зав’язана навколо частини статевого органа потерпілого К. та частина тіла якого перебувало у піднятому, горизонтальному положенні відносно узбіччя вулиці, шляхом підняття в гору, прив’язаної мотузки, приклав достатньої сили для розірвання шкіри та відірвав частину статевого органа потерпілому.
У результаті протиправних дій обвинувачених потерпілому заподіяно численні тілесні ушкодження.
Через деякий час, після вказаних протиправних дій та отриманих тілесних ушкоджень потерпілий К. за допомогою рідного брата потерпілого К. В. залишив місце злочину та перебуваючи вдома за місцем свого проживання помер.
Як було встановлено в ході досудового розслідування, а також під час розгляду справи в Козельщинському районному суді Полтавської області, таку поведінку обвинувачених викликав вчинок потерпілого К. та його брата свідка К.В. які, зі слів свідка Н.А. чіплялися до неї та домагалися. Таким чином обвинувачений О. та неповнолітній обвинувачений Н. вирішили покарати кривдника сестри останнього.
Приймаючи рішення про призначення обвинуваченим покарання, суд серед іншого враховує, що одним з проявів верховенства права є положення про те, що право не обмежується лише законодавством як однією з його форм, а включає й інші соціальні регулятори. Справедливість - одна з основних засад права і є вирішальною у визначенні його як регулятора суспільних відносин, а також одним із загальнолюдських вимірів права.
Відповідно до ст. 3 Загальної Декларації прав людини кожна людина має право на життя, свободу та особисту недоторканність. Згідно з положеннями ст. 6 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права та ст. 2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право на життя є невід'ємним правом людини, яке охороняється законом. Зазначені положення міжнародних правових стандартів мають універсальний характер і відображені в Конституції України. Зокрема, у ст. 3 Конституції України закріплено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Відповідно до ст. 27 Конституції України кожна людина має невід'ємне право на життя, ніхто не може бути свавільно позбавлений життя, а обов'язок держави - захищати життя людини. Формою державного захисту життя та особистої недоторканності людини є встановлення кримінальної відповідальності за злочини проти життя і здоров'я.
Отже, на підставі всіх фактів по справі, показів учасників справи суд ухвалив:
Обвинуваченого О. визнати винним у вчиненні злочину, передбачених ч. 2 ст. 121 КК України та призначити йому покарання у виді 9 (дев’ять) років позбавлення волі.
Обвинуваченого Н. визнати винним у вчиненні злочину, передбачених ч. 2 ст. 121 КК України, із врахуванням ст. 69 КК України до основного виду покарання, призначити обвинуваченому покарання у виді 5 (п’ять ) років позбавлення волі.
Фото з мережі Інтернет
Прес - служба суду