Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
З 1 січня 2019 року у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для працездатних осіб (відтепер становить 1921 грн) зросли ставки судового збору.
Зазначимо, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відтак, ставка судового позову у випадку позовної заяви до суду (цивільне судочинство) майнового характеру, яку подала юридична особа, має становити 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб: тобто мінімально 1921 грн, а максимально – 672 350 грн.
Якщо заяву подає фізична особа або фізична особа-підприємець, то ставка вираховується як 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб: тобто 768,4 грн мінімально і 9 605 грн максимально.
Якщо юридична особа подає позовну заяву немайнового характеру, то сплачує 1921 грн, а якщо фізична особа або ФОП – 768,4 (стільки ж платиться за позовну заяву про розірвання шлюбу, поділ майна при розірванні шлюбу).
У випадку подачі до господарського суду: позовної заяви майнового характеру необхідно сплатити 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1921 грн.), та не більше 350 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (672 350 грн.); позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для парцездатних осіб (1921 грн.)
Зазначимо, водночас зменшена максимальна межа ставки збору за подачу суб’єктом владних повноважень і юридичною особою до адміністративного суду позову майнового характеру: 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб проти 350, як було раніше. Фізична особа у такому випадку має сплатити судовий збір у розмірі 1 відсотка ціни позову але не менше 0,4 відсотка від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Вказані положення Закону України №3674-VI "Про судовий збір" діють у чинній редакції упродовж наступного періоду.
Нагадаємо, судовий збір – збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Сайт "Українське право"