flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

НАЙГОЛОВНІШЕ ЗА ТИЖДЕНЬ: ЗАКОН ПРО АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД, КВАЛІФІКАЦІЙНЕ ОЦІНЮВАННЯ СУДДІВ.

11 червня 2018, 09:31

Прийнято Закон про Вищий антикорупційний суд

 Верховна Рада прийняла Закон "Про Вищий антикорупційний суд", проект якого був внесений до парламенту Президентом України ще у грудні 2017 року.

 Закон визначає засади організації та діяльності Вищого антикорупційного суду, спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантії їх діяльності, а також особливості проведення конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

 Вищий антикорупційний суд здійснюватиме правосуддя як суд першої та апеляційної інстанцій у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до його підсудності. Територіальна юрисдикція (підсудність) Вищого антикорупційного суду поширюватиметься на всю територію України.

 Вищому антикорупційному суду будуть підсудні кримінальні провадження стосовно корупційних злочинів, передбачених в примітці статті 45 Кримінального кодексу України, статтями 2062, 209, 211, 3661 Кримінального кодексу України, якщо наявна хоча б одна з умов, передбачених пунктами 1-3 частини п’ятої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України.

 Вищий антикорупційний суд мають сформувати протягом року з дня набрання чинності цим Законом: оголосити та провести конкурс на посади суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду та на посади інших суддів Вищого антикорупційного суду, за результатами проведеного конкурсу призначити суддів Вищого антикорупційного суду.

 Вищий антикорупційний суд розпочне роботу за умови призначення за результатами конкурсу щонайменше 35 суддів Вищого антикорупційного суду, у тому числі щонайменше десять із яких мають бути суддями Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

 Конкурс на посади антикорупційних суддів проводитиме ВККСУ, однак перевірку кандидатів на відповідність критеріям доброчесності та професійної етики перевірятиме не Громадська рада доброчесності, а спеціально створена Громадська рада міжнародних експертів. Прийнятий Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування

ВККСУ призначила кваліфікаційне оцінювання для наступної групи суддів

 Вища кваліфікаційна комісія суддів України призначила кваліфікаційне оцінювання та визначила графік проведення іспитів 2188 суддів місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді. Зі списком суддів, стосовно яких призначено оцінювання, та графіком оцінювання можна ознайомитись за сайті Комісії.

 Нагадаємо, мінімально допустимий бал іспиту – 50 відсотків від максимально можливого бала у разі набрання суддею: 50 і більше відсотків від максимально можливого бала за складення анонімного письмового тестування; 50 і більше відсотків від максимально можливого бала за виконання практичного завдання. Тривалість складення стадій іспиту:анонімне письмове тестування – 120 хвилин; виконання практичного завдання – 300 хвилин. Виконання практичного завдання здійснюватиметься із використанням комп’ютерної техніки. Іспит проводитиметься у приміщенні Комісії за адресою: м. Київ, вул. Механізаторів, 9. Реєстрація на іспит здійснюватиметься з 08:30 до 09:00 у визначений для судді день його проведення. Початок складення іспиту – 09:15.

 З правилами складення іспиту можна ознайомитись у підрозділі «Правила складення іспиту розділу «Оцінювання» офіційного веб-сайта Комісії. З основами тестових запитань можна ознайомитись у підрозділі «Тестові запитання розділу «Оцінювання» офіційного веб-сайта Комісії. Зі зразками практичних завдань можна ознайомитись у підрозділі «Зразки практичних завдань розділу «Оцінювання» офіційного веб-сайта Комісії.