flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

НАЙГОЛОВНІШЕ ЗА ТИЖДЕНЬ: ЗМІНИ ДО ККУ, КВАЛІФОЦІНЮВАННЯ СУДДІВ, ОСКАРЖЕННЯ У КСУ СКАСУВАННЯ ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЙ ДЛЯ ДЕРЖСЛУЖБОВЦІВ

23 квітня 2018, 09:05

Набули чинності зміни до Кримінального кодексу, які встановлюють мінімальний вік статевого повноліття

18 квітня набув чинності Закон України № 2334-VIII "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації". Законом передбачені зміни до статті 155 Кримінального кодексу України, якими криміналізуються добровільні статеві зносини з особою, яка не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою особою. За це передбачається відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Таким чином, встановлюється мінімальний вік статевого повноліття, що відповідає рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини, а також не виникає потреби в обов’язковому проведенні судово-медичної експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої особи, що суттєво полегшує процес кваліфікації та доказування цього злочину.

Крім того, використання запропонованого у Законі вікового критерію та відмова від вживання терміна «статева зрілість» різко знизить ймовірність об’єктивного ставлення у провину, оскільки суб’єктивна сторона цього складу злочину вимагає від винного усвідомлення, що потерпіла особа не досягла статевої зрілості.

 Кваліфікаційне оцінювання пройшли ще 109 суддів

Вища кваліфікаційна комісія суддів України на цьому тижні провела співбесіди та визначила результати кваліфікаційного оцінювання 141 судді місцевих та апеляційних судів на відповідність займаній посаді.

 За результатами кваліфікаційне оцінювання пройшли 109 суддів. Це судді апеляційних судів Львівської, Миколаївської, Житомирської, Кіровоградської, Вінницької, Черкаської, Харківської, Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької та Донецької областей.

Також кваліфоцінювання пройшли судді Оболонського, Дарницького, Солом'янського, Святошинського і Дніпровського районних судів міста Києва та ще понад 20 суддів з місцевих судів інших регіонів. 

 Не пройшов кваліфоцінювання суддя Дніпровського районного суду міста Києва Ярослав Вернидубов, судді Печерського райсуду Києва Вікторія Горкава та Катерина Москаленко, суддя Деснянського суду столиці Сергій Ярошенко, суддя Шевченківського райсуду Києва Валентина Маліновська, суддя Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська Євген Башмаков та суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області Денис Щербак.

У Конституційному Суді оскаржують скасування перерахунку пенсій держслужбовцям
  
До Конституційного Суду України надійшло подання народних депутатів, в якому суд просять визнати неконституційними норми про скасування з 2015 року перерахунку пенсій для державних службовців. 

У поданні зазначається, що з 2003 року діяла норма у Законі "Про державну службу" від 1993 року, яка дозволяла державному службовцю, який вийшов на пенсію, отримувати підвищення своєї пенсії виходячи із того, яку заробітну плату отримує державний службовець такого самого рангу та на тій самій або аналогічній посаді, тобто у разі підвищення посадових окладів працюючих держслужбовців проводився перерахунок раніше призначених пенсій. 
Однак з 2015 року уряд отримав повноваження визначати умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям. Однак положень у своїх актах, які б закріплювали можливість перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням розміру заробітку працюючих державних службовців, Кабмін не встановив. 

До того ж після набрання чинності новим Законом "Про державну службу" у 2016 році, втратили чинність норми статті 37-1 Закону України від 16.12.1993 р. № 3723-ХII "Про державну службу". Тому починаючи з 01.12.2015 року державні службовці, які вийшли на пенсію, не отримують перерахунку пенсії внаслідок підвищення заробітної плати діючих державних службовців.
   
Тому народні депутати просять Конституційний Суд визнати такими, що не відповідають Конституції України окремі положення закону «Про державну службу» 2015 року, законів № 889-VIII, 76-VIII, 213-VIII.
   
У разі якщо КСУ визнає неконституційними вищезазначені норми, то з дня набрання чинності відповідного рішенням Конституційного Суду України відновиться законодавча підстава для перерахунку пенсій у разі підвищення зарплат працюючим держслужбовцям. 

Сайт "Українське право"