Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Основними підставами дисциплінарної відповідальності судді є порушення строків розгляду справ, а також істотні порушення норм процесуального права при здійсненні правосуддя.
Про це 24 липня ц.р. йшлося на прес-конференції «Як і за що притягують суддів до дисциплінарної відповідальності: уроки дисциплінарної практики». Моніторингове дослідження дисциплінарної практики Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і Вищої ради юстиції здійснив Центр політико-правових реформ за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» і програми «Матра» Королівства Нідерландів.
У прес-конференції взяла участь і член Комісії Ніна Фадєєва. «Ми вдячні, що громадськість цікавиться нашою роботою. Завдяки цьому дослідженню, думаю, буде притягнуто увагу суспільства, законодавця і суддів до питання дисциплінарної відповідальності. Під час дослідження проведено великий обсяг робіт, зроблено певні висновки. Я особисто не з усіма висновками згідна, адже безпосередньо беру участь у розгляді дисциплінарних справ. Але Комісія прислухається до думок експертів», – сказала Н.Фадєєва.
За даними дослідження, впродовж 2011-2012 років до Комісії надійшло 28 839 скарг і заяв щодо поведінки суддів (без урахування тих, що надійшли повторно). За цей період 287 суддів отримали догану, стосовно 23 суддів внесено подання про звільнення за порушення присяги. Як правило, до дисциплінарної відповідальності притягаються судді місцевих судів.