flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як у судах розглядають корупційні справи: цифри від Верховного Суду

07 листопада 2017, 11:41

З початку року на розгляд судів надійшло понад 8 тис. справ про корупційні злочини та адмінправопорушення, пов'язані з корупцією. Таку статистику оприлюднив Верховний Суд України.

За дев'ять місяців до судів було передано 3,7 тис. корупційних справ, а розглянуто менше половини - близько 1200 справ. Здебільшого винних у корупції карали штрафами. Вироки про позбавлення волі отримало 188 осіб із 788 засуджених. При цьому щодо майже 200 осіб провадження були закриті судами та ще сотня були виправдані.

Найбільше обвинувальних актів у корупційних злочинах розглянули суди Харківської та Херсонської областей і столичні суди, найменше - у Житомирській та Тернопільській областях. 

При цьому лідирує за кількістю засуджених за корупцію Львівська область - судами з початку року там винесено 73 вироки, серед яких майже половину обвинувачених засуджено до позбавлення волі. 

Щодо засуджених, то на сьогодні серед них немає жодного судді, водночас троє працівників апаратів судів - в Луганській та Черкаській областях - отримали вироки за корупційні злочини. Серед працівників прокуратури за корупцію засуджено лише трьох у Харківській області. І найактивніше до корупції притягають держслужборців (172 особи) та поліцейських (110 осіб).

Щодо статистики Солом'янського райсуду столиці, який розглядає справи, передані Антикорупційним бюро, то з-поміж 96 обвинувальних актів суд розглянув лише 15 і стосовно 8-ми ухвалив рішення: двох звільнив від покарання, а шістьом призначив штраф.

Відповідно до статистики, оприлюдненої Верховним Судом України, частіше в Україні карають не за корупційні злочини, а за так звані проступки - адмінправопорушення, пов’язані з корупцією.

Якщо за корупцію до кримінальної відповідальності притягнено близько 800 осіб, то за вчинення таких адміністративних правопорушень, як несвоєчасне подання декларації, порушення обмежень щодо сумісництва, конфлікту інтересів та ін., покарано майже 2,5 тис. осіб. Серед них: 48 суддів, 13 працівників апаратів судів, 4 працівників прокуратури, 2 працівників НАБУ та НАЗК, 49 податківців, 311 посадових осіб місцевого самоврядування та 341 держслужбовця.

Джерело: ukrainepravo.com