Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Як правило, тему відпусток прийнято згадувати влітку. Редакція газети «Кадри і зарплата» вирішила розглянути її на початку року. І це не випадково.
По-перше, тема відпусток далеко не вичерпується традиційною щорічною основною та додатковими відпустками, адже окрім них, існують такі види відпусток, що передбачені чинним законодавством: соціальні, навчальні, відпустки без збереження заробітної плати тощо.
По-друге, до відпускного періоду треба підготуватися заздалегідь: скласти графік відпусток, потурбуватися про створення резервів на відпустку в бухгалтерському обліку, отримати від працівників належну інформацію щодо різних пільг.
У спецвипуску пропонується основна інформація щодо кожного виду відпусток, на конкретних прикладах розглянуто порядок нарахування відпускних та їх оподаткування, а також описано нестандартні ситуації.
Сподіваємося, цей спецвипуск стане корисним помічником для керівників, кадровиків, бухгалтерів та всіх працівників, які так чи інакше пов’язані із зазначеною тематикою.
Нагадаємо, що право на відпустку прямо пов’язане з наявністю трудових відносин. Трудові правовідносини — це врегульовані нормами трудового права суспільні відносини, що виникають у результаті укладення трудового договору. Нагадаємо, що право на відпочинок працівників гарантовано Конституцією України (ст. 45), а реалізується воно відповідно до КЗпП (глава V), Закону про відпустки та інших нормативно-правових актів. Конституцією України (ст. 46) також гарантовано право громадян на соціальний захист, що містить право на забезпечення в разі повної або часткової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Автор спецвипуску — Олександр Даниленко, експерт з оподаткування, економічних та бухгалтерських питань, головний редактор журналу «Довідник економіста», експерт з питань оподаткування, автор численних публікацій в бухгалтерській пресі. |