flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Рада проголосувала за зміни до Закону «Про вищу освіту»

19 квітня 2017, 10:10

 Верховна Рада України розблокувала набір у коледжі і технікуми на освітньо-кваліфікаційний рівень «молодший спеціаліст» у 2017 році, проголосувавши за  відповідний Закон  «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» щодо освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст». Зокрема, частину 3 пункт 2 Розділу XV Прикінцевих та перехідних положень Закону України викласти в наступній редакції: «3. Освітня діяльність за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста, що провадиться вищими навчальними закладами і започаткована до набрання чинності цим Законом, продовжується у межах строку навчання за певною освітньо-професійною програмою з видачею державного документа про вищу освіту встановленого зразка — диплома молодшого спеціаліста. Останній прийом на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста проводиться у 2020 році;».

Згідно з попередньою редакцією Закону «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII останній прийом на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня (ОКР) «молодший спеціаліст» проводився у 2016 році. Саме тому затвердити правила прийому у коледжі і технікуми було неможливо, адже фактично цей ОКР лишився поза правовим полем.

Цей нормативно-правовий акт було розроблено з метою гарантування доступності до початкового рівня вищої освіти, можливості її отримання, уніфікації та удосконалення окремих норм Закону, що забезпечить усунення перешкод в отриманні неповної вищої освіти громадян держави.

Варто зазначити,  що прийняття змін до зазначеного закону — тимчасове вирішення проблеми. Остаточно статус ОКР «молодший спеціаліст» має визначити базовий Закон «Про освіту», що вже прийнятий парламентом у першому читанні. Отже, відповідно до прийнятих змін надається можливість вищим навчальним закладам I-II рівня акредитації здійснювати прийняття на здобуття вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» до законодавчого врегулювання їх статусу, до 2020 року.

Джерело: редакція журналу «Довідник кадровика»