Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
За досліджуваний період слідчими суддями суду винесено 1 ухвалу про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (60 днів) та 3 ухвали про застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту (у нічний час).
Зазначених запобіжних заходів під час судового розгляду не застосовувалось.
- На жаль, у досліджуваних судових рішеннях щодо домашнього арешту повністю відсутнє мотивування обгрунтованості підозри. Так слідчий суддя лише обмежується стандартною фразою на кшталт: «Далі встановлено, що підозрюваний ….обгрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, передбаченого ст….КК України, за яке передбачено покарання….».
В ухвалі про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою слідчий суддя обмежився лише переліком доказів без будь-якого їх аналізу.
- Під час розгляду зазначених справ слідчим суддею не допитувалися свідки, клопотань про такий допит не заявлялось.
- Під час розгляду зазначених справ додаткові матеріали не досліджувалися у зв’язку із відсутністю таких клопотань.
Клопотань про зміну виду запобіжного заходу слідчими суддями чи судом не розглядалось.
Всі клопотання задоволено, окрім однієї справи . Клопотання про цілодобовий домашній арешт задоволено частково, в частині нічного домашнього арешту. Часткова відмова мотивована тим, що підозрюваний самостійно проживає у житловому будинку і існує лише на кошти, які отримує від неофіційного тимчасового заробітку, має мінімальний запас продуктів харчування.
Зазначені клопотання та справи відсутні.
Порушення строків та факти зловживань правами – відсутні.
Щодо рішення Конституційного Суду України від 13.06.2019 року №4-р/2019
На даний час, в суді відсутні випадки апеляційного оскарження ухвали суду про продовження строку тримання під вартою, постановленої під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судового рішення по суті.
В той же час, слід зауважити на проблемні питання, які можуть виникнути в таких випадках:
Є цілком очевидним, що обвинувачені та захисники будуть кожні 2 місяці оскаржувати всі ухвали про продовження строку запобіжного заходу. Яким чином, суду першої інстанції розглядати справу?
Щодо рішення Конституційного Суду України від 25.06.2019 року №7-р/2019
Проблемних питань не виникає. Є цілком зрозумілим, що безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою суперечив як Конституції України та і ст.5 Конвенції про захист прав та основоположних свобод людини.
За повідомленням прес - служби суду